Nxirren trupat e pajetë të minatorëve në Artanë – dërgohen për obduksion - Bota Sot
Nxirren trupat e pajetë të minatorëve në Artanë – dërgohen për obduksion

Aktuale

Nxirren trupat e pajetë të minatorëve në Artanë – dërgohen për obduksion

Më: 3 qershor 2020 Në ora: 01:06
Pamje nga vendi i ngjarjes

Pas rreth 14 orëve kanë arritur të nxirren trupat e pajetë të minatorëve Idriz Gërbeshi dhe Haki Arifi nga Miniera e Artanës.

Lajmin e ka konfirmuar drejtori i Minierës, Hysen Vrajolli.

“Ekipet kanë arritur rreth orës 00:20 që të nxjerrin trupat e dy minatorëve të vdekur sot në Minierë. Pas përfundimi të aksionit trupat janë dërguar në obduksion”, deklaroi Vrajolli.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat