Bashkëshortja e Kurtit boton një libër, ish-kryeministri ua sugjeron ta lexoni - Bota Sot
Bashkëshortja e Kurtit boton një libër, ish-kryeministri ua sugjeron ta lexoni

Aktuale

Bashkëshortja e Kurtit boton një libër, ish-kryeministri ua sugjeron ta lexoni

Më: 4 qershor 2020 Në ora: 21:11
Bashkëshortja e Kurtit boton një libër, ish-kryeministri ua sugjeron ta lexoni

Bashkëshortja e ish-kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, Rita Augestad Knudsen ka botuar një libër.

Këtë e ka bërë të ditur vetë Kurti, përmes një postimi në Facebook.

Ai ka thënë se ky libër ndihmon  në kuptimin e diskutimeve politike të kohës për lirinë teksa bazohet në hulumtimin dhe studimin e tezës së saj të doktoratës.

Image

“Shtëpia Botuese ‘Palgrave Macmillan’ ka botuar librin e Ritës “Beteja mbi Lirinë në Diskursin Ndërkombëtar në Shekujt 20 dhe 21”. Ky libër ndihmon në kuptimin e diskutimeve politike të kohës për lirinë teksa bazohet në hulumtimin dhe studimin e tezës së saj të doktoratës”, ka shkruar Kurti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat