Çollaku: Inicimi i aktakuzës ndaj Thaçit në ditëlindjen e tij, një koicidencë e përkryer nga Specialja - Bota Sot
Çollaku: Inicimi i aktakuzës ndaj Thaçit në ditëlindjen e tij, një koicidencë e përkryer nga Specialja

Aktuale

Çollaku: Inicimi i aktakuzës ndaj Thaçit në ditëlindjen e tij, një koicidencë e përkryer nga Specialja

Më: 26 qershor 2020 Në ora: 16:06
Foto ilustrim

Një fakt intersant dhe intrigues që nderlidhet me njoftimin e bërë publik nga Zyra e Prokurorit Special për inicimin e atakuzës dhe kërkesën për vertetimin e saj nga gjykatësi përkatës nderlidhet me faktin se një gjë e tillë është bërë pikërisht në ditëlindjen e Presidentit Thaçi, pra me 24 prill.

Kjo çështje është duke u komentuar nga analistë vendor dhe nderkombëtar.

Të njejtën gjë ka bërë sot edhe Keshilltari i lartë i Presidentit Thaçi, Bekim Çollaku nepermjet një tëeet-ti duke dekonstruktuar veprimin e fundit të Gjykatës Speciale dhe duke e konsideruar atë si të menduar dhe orkestruar mirë.

Këtë dekonstruktim ai e ka bërë në menyrë ironike si më poshtë: “Wow, çfarë koicidence e përkryer! Atktakuza inicohet si një “ dhuratë për ditëlindje”. Tingëllon pothuajse e pabesueshme”, ka shkruar Çollaku në Twitter.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat