Vjosa Osmani vazhdon sot projektin e nisur nga Kadri Veseli me Ambasadën e Britanisë - Bota Sot
Vjosa Osmani vazhdon sot projektin e nisur nga Kadri Veseli me Ambasadën e Britanisë

Aktuale

Vjosa Osmani vazhdon sot projektin e nisur nga Kadri Veseli me Ambasadën e Britanisë

Më: 2 korrik 2020 Në ora: 10:17
Kadri Veseli, Ruairi O'Connell

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani, do të vazhdoj sot memorandumin e bashkëpunimit ndërmjet Kuvendit të Kosovës dhe Ambasadës së Mbretërisë së Bashkuar, projekt i nisur nga ish kryeparlamentari Kadri Veseli në vitin 2017.

Ky projekt ishte iniciuar nga Veseli për të rritur transparencën e institucioneve publike në Kosovë në procesin e rekrutimit të zyrtarëve të lartë publik.

Vazhdimi i këtij projektit do të nënshkruhet sot në ora 12:00 në hollin e Kuvendit të Kosovës.

Vet Osmani e ka paralajmëruar vazhdimin e këtij projekti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat