Britania heq karantinën për kthimet nga dhjetëra shtete, mësojeni a përfshihet Kosova - Bota Sot
Britania heq karantinën për kthimet nga dhjetëra shtete, mësojeni a përfshihet Kosova

Aktuale

Britania heq karantinën për kthimet nga dhjetëra shtete, mësojeni a përfshihet Kosova

Më: 3 korrik 2020 Në ora: 17:12
Britani

Qeveria britanike e ka publikuar listën e plotë të 59 shteteve dhe territoreve që do të formojnë korridore udhëtimi me Anglinë.

Prej 10 korrikut, njerëzit që mbërrijnë në Angli përmes këtyre destinacioneve nuk do të duhët të vetëkarantinohen për 14 ditë.

Por, nëse ka udhëtarë që kanë qenë apo ndalur në një shtet që nuk është në këtë listë, atëherë ata do të duhet të vetëizolohen, shkruan “The Guardian”.

Në këtë listë është Serbia, por jo edhe Kosova.

Shtetet, ndaj të cilave është hequr kjo masë janë: Andorra, Gjermania, Zelanda e Re, Antigua dhe Barbuda; Greqia, Norvegjia, Aruba, Grenlanda, Polonia, Australia, Réunion, Austria, Guadeloupe, San Marino, Bahamet, Hong Kongu, Serbia, Barbados, Hungaria, Seuchellet, Belgjika, Islanda, Korea e Jugut, Bonaire, Sint Eustatius & Saba, Italia, Spanja, Kroacia, Xhamajka, St Barthélemy, Curaçao, Japonia, St Kitts & Nevis; Qiproja; Lihtenshtajni, St. Lucia; Republika Çeke, Lituania, St Pierre & Miquelon, Danimarka, Luksemburgu, Zvicra, Dominica, Macau, Tajvani, Ishujt Faroe, Malta, Trinidad & Tobago; Fixhi, Mauriciusi, Turqia, Finlanda, Monako, Qyteti i Vatikanit, Franca, Holanda, Vjetnami, Polinezia Franceze, Kaledonia e Re.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat