Besnik Tahiri uron SHBA-në: Krenar që i takoj vendit më proamerikan në botë - Bota Sot
Besnik Tahiri uron SHBA-në: Krenar që i takoj vendit më proamerikan në botë

Aktuale

Besnik Tahiri uron SHBA-në: Krenar që i takoj vendit më proamerikan në botë

Më: 4 korrik 2020 Në ora: 15:56
Foto nga takimi

Zëvendëskryeministri Besnik Tahiri në urimin për Ditën e Pavarësisë së SHBA-së tha se ndihet krenar që i takon vendit më proamerikan në botë.

Ai gjithashtu tha se është mirënjohës për ndihmën e SHBA-së ndaj shtetndërtimit të Kosovës.

“Ndihem krenar që i takoj vendit më proamerikan në botë. Mirënjohës për përkrahjen e SHBA-ve dhënë Kosovēs dhe qytetarëve të saj. Të bekuar me madhështinë dhe rolin e SHBA-ve globalisht. Urime 4 Korriku. Zoti e bekoftë miqësinë e Kosovës me SHBA-të. Zoti i bekoftë Shtetet e Bashkuara të Amerikës”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat