Deputetja me COVID-19 del para banesës të marrë rentgenin, bëhet lajm se theu izolimin - Bota Sot
Deputetja me COVID-19 del para banesës të marrë rentgenin, bëhet lajm se theu izolimin

Aktuale

Deputetja me COVID-19 del para banesës të marrë rentgenin, bëhet lajm se theu izolimin

Më: 11 korrik 2020 Në ora: 12:43
Eliza Hoxha

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Eliza Hoxha para pak ditësh ka njoftuar se është infektuar me koronavirus.

Sipas IKSHPK- së personat e infektuar duhet të vetizolohen dhe të mos dalin jashtë në mënyrë që të mos bartet infektimi.

Por, sot Hoxha ka dal para banesës së saj që të marrë rentgenin e mushkërive dhe është bërë lajm në media se si e ka thyer masën e izolimit.

Fotografia e Hoxhës duke pritur para banesës.

Pas këtij lajmi, ka reaguar Hoxha e cila ka treguar edhe arsyen se pse ka dalë jashtë.

“…Nuk po ta bijshin në shpi rentgenin për mushkeri….turp të keni me këso gjanash e pa pikë konsiderate për shëndetin”, ka sqaruar Hoxha.

 

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat