Gjinovci për gjendjen e jashtëzakonshme: Na kanë fshi përpara barinjtë, po kujtojnë që shteti është hajgare - Bota Sot
Gjinovci për gjendjen e jashtëzakonshme: Na kanë fshi përpara barinjtë, po kujtojnë që shteti është hajgare

Aktuale

Gjinovci për gjendjen e jashtëzakonshme: Na kanë fshi përpara barinjtë, po kujtojnë që shteti është hajgare

Nga: A.SH Më: 11 korrik 2020 Në ora: 20:01
Rron Gjinovci

Kryeministri Avdullah Hoti ka paralajmëruar gjendje të jashtëzakonshme dhe për këtë janë pajtuar edhe kryetarët e komunave të Kosovës, për shkak të rrijtes së numrit të infektimeve me CIVD-19.

Kurse për këtë ka reaguar Rron Gjinovci nga Shoqëria Civile i cili ka thënë se ata nuk e kanë miratuar ligjin për pandemi veq pse e ka nisë Vjosa Osmani dhe tash po flasin për shpallje të gjendjes së jashtëzakonshme.

“Na kanë fshi përpara barinjtë, po kujtojnë që shteti është hajgare”, ka shkruar Gjinovci në Facebook.

Postimi në Facebook:

Na kanë fshi përpara barinjtë, po kujtojnë që shteti osht hajgare. Me shpallë gjendje të jashtëzakonshme veç për mos me miratu ligjin për pandemi të nisun nga Vjosa Osmani, e cila në fakt e ka zbatu ni udhëzim të Gjykatës Kushtetuese. A e kuptoni sa provincialë janë? Për inati shpallin gjendje të jashtëzakonshme 🤦‍♂️

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat