Publikon foton e nënës së shtrirë në Infektivë: Për ata që kanë dyshime, turp që po dilni pa maska - Bota Sot
Publikon foton e nënës së shtrirë në Infektivë: Për ata që kanë dyshime, turp që po dilni pa maska

Aktuale

Publikon foton e nënës së shtrirë në Infektivë: Për ata që kanë dyshime, turp që po dilni pa maska

Më: 14 korrik 2020 Në ora: 08:39
Ilustrim

Një qytetar ka postuar një fotografinë e nënës së tij e cila është infektuar me koronavirus dhe po trajtohet në Klinikën Infektive të QKUK-së. Ai ka shkruar se nëna e tij po përballet me koronavirusin tash e tri javë

Ai ka kritikuar qytetarët të cilët nuk po i respektojnë masat, derisa ka thënë se është turp për ata që nuk e mbajnë maskën.

“Për ata qe hala kane dyshime…kjo foto nuk osht’ n’Itali! Kjo osht nana jeme n’Intenzive! Tash e tri jave ne sherbim intenziv! me dale neper qytet pa maske, duhet me t’ardhe turp! Perndryshe, i njoh edhe nja 20-30 njerez qe nuk jon n’kete gjendje, po jon shume keq tu u perballe me Covid!”, ka shkruar ai në Facebook.

Ndërkohë, mbrëmjen e së martës Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës konfirmoi edhe 187 raste pozitive me COVID-19.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat