Xhafer Tahiri del të shpërndajë maska, por vetë nuk e di si vendoset: E lë hundën e zbuluar - Bota Sot
Xhafer Tahiri del të shpërndajë maska, por vetë nuk e di si vendoset: E lë hundën e zbuluar

Aktuale

Xhafer Tahiri del të shpërndajë maska, por vetë nuk e di si vendoset: E lë hundën e zbuluar

Më: 14 korrik 2020 Në ora: 17:38
Xhafer Tahiri

Kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, ka dalë në rrugët e qytetit ku ka shpërndarë maska për kalimtarë.

Pleq, gra e fëmijë kanë marrë nga një maskë nga kryetari, shkruan Reporteri.net

“I jam bashkuar sot Dritës dhe ekipit të rinjve të KVRL Vushtrri për të shpërndarë maska 😷 falas për qytetarët e Vushtrrisë. Tani shumica apsolute e qytetarëve po mbajnë maskë ❤️sepse e kanë kuptuar rëndësinë mbrojtëse të saj”, ka shkruar Tahiri.

Ani pse Tahiri thotë se qytetarët e kanë kuptuar rëndësinë e maskës, vetë ai nuk po di si vendos. Tahiri e ka lënë të zbuluar hundën tërë kohën.

Sipas vendimit të IKSHPK, maska duhet vendosur në gojë dhe hundë.

Image
Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat