Selimi deklarohet nëse Aleanca është në dijeni se çfarë biseduan Hoti dhe Vuçiq - Bota Sot
Selimi deklarohet nëse Aleanca është në dijeni se çfarë biseduan Hoti dhe Vuçiq

Aktuale

Selimi deklarohet nëse Aleanca është në dijeni se çfarë biseduan Hoti dhe Vuçiq

Më: 6 gusht 2020 Në ora: 07:24
Selim Selimi

Selim Selimi, ministër i Drejtësisë, ka thënë sot se nuk ka informacione se çka ka biseduar kryeminstri i Kosovës, Avdullah Hoti me presidentin serb Alekandër Vuçiq.

Selimi madje ka ironizuar kur është pyetur se çka e njoftoi shefin e tij në parti, Ramush Haradianjn, për takimin Hoti-Vuçiq.

“Kohën e saktë të mbajtjes së atij takimi dhe kohëzgjatjen e takimit”, ka thënë Selimi duke mos e mohaur nervozën që ka shkaktuar në sjellja e Hotit në raport me partnerin e koalicionit.

“Për qështë nacioanle normalisht që ka nervozë kur ti nuk ke mundësi të barabartë me pa ku qëndrojmë si kaolicion”, ka thënë Selimi i cili ndonëse ishte në Bruksel, Hoti nuk preferoi që ta marr atë në takimin me presidentin serb.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat