Drejtori i Trustit “kursimtar”, 260 mijë euro në bankë - Bota Sot
Drejtori i Trustit “kursimtar”, 260 mijë euro në bankë

Aktuale

Drejtori i Trustit “kursimtar”, 260 mijë euro në bankë

Më: 6 gusht 2020 Në ora: 11:55
Adrian Zalli

Drejtori menaxhues i Fondit të Kursimeve Pensionale (Trusti), Adrian Zalli, vazhdon të jetë zyrtari më i paguar në Kosovë.

Ai ka deklaruar pagë neto 49.708 euro në vit ose 4.142 euro në muaj.

Si para të gatshme në banka Zalli ka deklaruar mbi 260 mijë euro dhe dollarë, të cilat i ruan në dy banka, në Kosovë dhe në New York.
Ai vazhdon të ngasë veturën e blerë në vitin 2007, të cilën e ka vlerësuar 12.700 euro.

Image
Image

 

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat