Selimi për rrëzimin e Hotit: Llogarisim në Vjosa Osmanin, ajo nuk e ka vetëm një votë - Bota Sot
Selimi për rrëzimin e Hotit: Llogarisim në Vjosa Osmanin, ajo nuk e ka vetëm një votë

Aktuale

Selimi për rrëzimin e Hotit: Llogarisim në Vjosa Osmanin, ajo nuk e ka vetëm një votë

Më: 6 gusht 2020 Në ora: 22:09
Vjosa Osmani

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka folur për nismën e partisë së tij për rrëzimin e qeverisë Hoti.

Selimi kur u pyet se a i kanë votat e mjaftueshme për rrëzimin e qeverisë, u shpreh se llogarisin edhe në kryetaren e Kuvendit, Vjosa Osmani.

Ai ka thënë se nga ish-nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës presin më shumë se një votë, duke aluduar në disa emra të deputetëve të LDK-së që janë të pakënaqur me zhvillimet e fundit në partinë e tyre.

“Nuk e ka vetëm një votë Vjosa Osmani. Ka më shumë”, ka thënë ai në Rtv Dukagjini.

Gjithashtu, Selimi ka thënë se Vjosa Osmani tanimë është një figurë e respektuar dhe ka përkrahje nga populli.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat