Përfundon seanca pa miratimin e projektligjit për UÇK-në

Aktuale

Përfundon seanca pa miratimin e projektligjit për UÇK-në

Më: 7 gusht 2020 Në ora: 21:50
Foto ilustrim

Kuvendi i Kosovës ka përfunduar për sot seancën ku diskutua për projektligjin për mbrojtjen e vlerave të luftës së UÇK-së.

Kryetarja e Kuvendit Vjosa Osmani tha se janë 47 deputetë në sallë dhe nuk ka kuorum për ta votuar dhe propozoi që seanca të vazhdojë të enjten në ora 10:00, me pikat e mbetura, pasi të premten do të ketë seancë të re.

Këtë projektligj e kundërshtuan edhe Zyra e BE-së në Kosovë, Ambasada e SHBA-së dhe ajo e Zvicrës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat