Takimi i “dështakëve” - Bota Sot
Takimi i “dështakëve”

Aktuale

Takimi i “dështakëve”

Nga: N.Sh. Më: 10 gusht 2020 Në ora: 15:47
Skender Hyseni dhe Dardan Molliqaj

Analisti politik nga Amerika, Bleron Baraliu përmes një postimi në Facebook, ka reaguar pas takimit të Dardan Molliqajt dhe Skendr Hysnit.

Ky takim është zhvilluar sot, për të cilin Baraliu thotë se kjo foto mund të bëhet edhe si ballinë e një libri që përmbledh hulumtimin e dështimeve politike të Kosovës.

“Në këte foto ekzistojnë kaq shumë elemente domethënëse, sa për ta bërë një psikoanalizë të mirëfilltë mbi protagonistët e takimit - por edhe të gjithë diskursit e rezonit politik të Kosovës të dekadës së lënë pas! Madje kjo edhe mund të mjaftoje si ballinë e një libri që përmbledh hulumtimin e dështimeve politike kosovare në 20 vitet e fundit 😅😜💪", shkruan ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat