Hoxhë Drilon Gashi del pozitiv me Covid19: Bukë kam ble njëherë në javë, ditëve tjera hanim...

Aktuale

Hoxhë Drilon Gashi del pozitiv me Covid19: Bukë kam ble njëherë në javë, ditëve tjera hanim...

Nga: N.Sh Më: 12 gusht 2020 Në ora: 15:50
Drilon Gashi

Hoxhë Drilon Gashi ka dalë pozitiv me koronavirus.

Përmes një postimi në Facebook, Gashi ka treguar se sa shumë është ruajtur, mirëpo që nuk mundi të shpëtoj pa u infektuar.

Ai thotë se edhe bukë kanë ble një herë në javë, për të siguruar për 2-3 ditë, kurse  2-3 ditë të tjera thotë se kanë hangar diçka tjetër në vend të bukës.

Ai tregon se të gjitha masat i kanë marrë për mbrojtje nga COVID19, mirëpo u infektua edhe pse nuk ka shkuar as në xhami për ta falur xhumanë.

Postimi i plotë:

Pasi që edhe unë dola pozitiv, nuk besoj që do të shpëtojë dikush tjetër prej infektimit.

Ja po ua jep disa arsye:

Jam tip i mbyllur, zakonisht qëndroj i karantinuar në librarinë time, e kam rutinë, me vite të tëra.

Biznis jo, në punë që një vit e sa jo...pasi që u përhap COVIDI unë thuajse nuk kam dalur fare nga shtëpia.

Bukë në furrë blenim vetëm një herë në javë për dy a tri ditë, e dy tri ditë tjera hanim diçka tjetër në vend të saj. Edhe kur kemi blerë gjëra tjera, të gjitha qeset i kam dezinfektuar dhe futur në një dhomë të veqantë për tri katër orë, tek pastaj i kemi hapur.

Se ma për distancim, marrjen e masave anti-covid, mos dhënien e dorës, mbajtjen e maskës, avdesi, dezinfektimin e duarve, sendeve, parave pas çdo prekje të dyshimtë, mos t’flasim fare.

Paramendojeni, nuk i kam vizituar as prindërit për festën e fundit të Bajramit, nuk kam pranuar të dal në kafe as me shokët që më kanë ftuar, nuk kam qenë as në xhumanë e kaluar, sepse nuk e shoh të obligueshme faljen e xhumasë në këtë kohë pandemie. Edhe fëmijët i kam privuar nga loja me shokët dhe shoqët e tyre të lagjes.

Megjithëkëtë, virusi qenka i paparashikueshëm dhe shyqyr që kësaj radhe po e kryejmë edhe ne si familje.

Vazhdoni ta ruani vetën, familjen dhe shoqërinë sa të mundeni!

Mbani kujdes, pa panik!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat