“Hashim Thaҫi e bëri Kosovën përshesh, jo me qumësht, por gjakun e fëmijëve të mi” - Bota Sot
“Hashim Thaҫi e bëri Kosovën përshesh, jo me qumësht, por gjakun e fëmijëve të mi”

Aktuale

“Hashim Thaҫi e bëri Kosovën përshesh, jo me qumësht, por gjakun e fëmijëve të mi”

Nga: H.O. Më: 12 gusht 2020 Në ora: 19:46
Hashim Thaci

Veprimtari dhe shkrimtari Avni Dehari nga Kumanova, brenda dy viteve ka humbur dy djemtë e tij, Arbnorin dhe Astritin.

Astrit Dehari, ka ndrruar jetë në Burgun e Prizrenit në nëntor të vitit 2016, ndërsa vëllai Arbënor Dehari, më 11 qershor të vitit 2014, ndërroi jetë në mënyrë tragjike.

Ende asgjë nuk ësht zbardhur për vdekjen e vëllezërve Dehari.

Megjithatë pas vdekjes së djalit të dytë, Astritit, nëna e tij Xhemilja kishte dhënë një deklaratë shumë të dhimbshme, duke etiketuar Presidentin Hashim Thaҫi.

“Hashim Thaqi e ka ba përshesh Kosovën. Përsheshi bëhet me qumësht e bukë, e jo me gjak. Ai e ka bërë me gjakun e djemve të mi”, kishte deklaruar ajo./Bota sot

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat