Avdullah Hoti publikon fragmente nga nënshkrimi i marrëveshjes në Shtëpinë e Bardhë

Aktuale

Avdullah Hoti publikon fragmente nga nënshkrimi i marrëveshjes në Shtëpinë e Bardhë

Më: 19 shtator 2020 Në ora: 19:51
Avdullah Hoti dhe Donald Trump

Kryeministri Avdullah Hoti po vazhdon t’i bëjë jehonë vizitës së tij në Shtëpinë e Bardhë ku u prit nga presidenti Donald Trump.

Për nënshkrimin e vendosur në letrën e marrëveshjes me SHBA-në, Hoti po e prezanton si të arritur historike, ndonëse në vend pati dhe po vazhdon të ketë shumë kundërshti.

Së fundi ai ka postuar një video me fragmente të nënshkrimit, fjalimit dhe takimeve me zyrtarët e lartë amerikanë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat