Ish-eprori i UÇK-së: Ja kush rrike ditën me Adem Jasharin e natën në Trojkë me UDB-në dhe punonin kundër tij

Aktuale

Ish-eprori i UÇK-së: Ja kush rrike ditën me Adem Jasharin e natën në Trojkë me UDB-në dhe punonin kundër tij

Nga: N.Sh Më: 29 tetor 2020 Në ora: 08:19
Adem Jashari

Edhe pas 20 vjetëve të çlirimit të Kosovës, vazhdon debati për të vërtetën e madhem që akoma nuk është zbuluar.

Kush ishin njerëzit apo ata që thirreshin si shokët e komandantit legjendar Adem Jashari, që e tradhtuan atë.

Reagime kemi pasur nga shumë protagonistë të luftës, të cilët kanë thënë se Ademi u tradhtua nga shokët e tij.

Edhe ish-eprori i UÇK-së dhe ish-agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari e pohon një gjë të tillë.

Ai thotë se ditën disa nejrëz rrinin me Ademin e natën shkonin në Trojkë dhe bashkë me UDB-në bënin komplot kundër Ademit dhe UÇK-së.

Miftari përmes një postimi në Facebook, shkruan se, ata njerëz shihnin se si ta merrnin nën kontroll politike dhe kontrollin financiar të UÇK-së në emigracion.

Sipas tij, ata njerëz sot janë edhe në institucione të Kosovës.

Postimi i plotë:

Kishte njerëz me shumë fytyra që ditën rrinin me Komandantin Adem Jasharin dhe me UÇK por tërë natën rrinin në Trojkë, Beli Dvor duke komplotuar së bashku me UDB-në Serbe kundër komandantit dhe kundër UÇK-së.

Ata komplotonin sesi ta merrnin kontrollen politike sidomos kontrollin financiare të UÇK në emigracion të njëjtit bashkëpunëtor të UDB hapnin nën stop intriga dhe etiketime kundër Adem Jasharit në Drenicë kinse komandanti ishte duke punuar për interesa të sigurimin Serb!

Sot bash qata bashkëpunëtor të sigurimit sekret Serb i kemi liderë në politik në pushtet i kemi multi-milionera dhe i kem patriotë të zjarrtë njerëz të sakrificës, besës dhe fjalës të njëjtit sot kinse mërziten shumë me ruajtur pastërtinë e luftës të drejt dhe të shenjt të UÇK .!

E kur do të bëhet mirë në Kosovë bash kurrë hiq!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat