Nga Vetëvendosje e ‘zbulojnë’ përfundimisht pse u rrëzua Albin Kurti – ja skenari mes LDK-së e PDK-së

Aktuale

Nga Vetëvendosje e ‘zbulojnë’ përfundimisht pse u rrëzua Albin Kurti – ja skenari mes LDK-së e PDK-së

Nga: N. H Më: 22 nëntor 2020 Në ora: 09:38
Mustafa, Kurti dhe Veseli

Avni Zogiani, ish-kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, për të parin e Fushë Kosovës, përmes një shkrimi në Facebook, ka bërë një koment lidhur me zërat për futjen e PDK-së në Qeverinë Hoti, dhe arsyet që dërguan për rrëzimin e Albin Kurtit.

Pasi që LDK-ja e Isa Mustafës tashmë veçse i ka hapur dyert për PDK-në, sipas zyrtarit të Lëvizjes Vetëvendosjes, tashmë Partia Demokratike e Kosovës i ka filluar përgatitjet e saja për futje në qeveri.

Ndërsa, Zogiani është i mendimit se Qeveria Kurti, ka rënë nga pushtetit, me të vetmin qëllim; “të ruajtjes së sistemit të korrupsionit, e për asgjë tjetër”.

Ja shkrimi i tij në Facebook:

Image
Avni Zogiani

Tashti që haptazi LDK thotë presidenti i takon PDK-së, e PDK është duke u përgatitë për qeveri, a po e kuptoni që Qveria Kurti ka ra me qëllim të ruajtjes së sistemit të Korrupsionit, e për asgjë tjetër?!

VETEVENDOSJE 50%+!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat