Albin Kurti ia merr dy drejtorë komunalë AKR-së në Vushtrri

Aktuale

Albin Kurti ia merr dy drejtorë komunalë AKR-së në Vushtrri

Nga: N.Sh Më: 27 janar 2021 Në ora: 17:59
Nasuf Aliu, Albin Kurti dhe Bajrush Kosumi

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, sot ka prezantuar dy aderime të reja në LVV.

Kurti njoftoi se atij i janë bashkuar dy drejtorë të AKR-së në Vushtrri.

Bëhet fjalë për Nasuf Aliun dhe Bajrush Kosumin.

Postimi i plotë:

Nasuf Aliu, kryesuesi i kuvendit komunal të Vushtrrisë dhe anëtari i kryesisë së degës së AKR-së në këtë komunë, sot është anëtarësuar në Lëvizjen VETËVENDOSJE!.

Nasufi është në përfundim të studimeve të nivelit master në drejtimin marketing dhe menaxhim biznesi në kolegjin AAB, ndërsa studimet e nivelit bachelor i ka përfunduar në drejtimin banka, financa dhe kontabilitet në Universitetin e Prishtinës. Në të kaluarën ka qenë drejtor për zhvillim ekonomik dhe bujqësi në Mitrovicë, drejtor për ekonomi, bujqësi dhe zhvillim rural në Vushtrri, dhe anëtar në KQZ.

Me Nasufin, në Lëvizje erdhi edhe drejtori për mbrojtje dhë shpëtim në Vushtrri, i cili gjithashtu është anëtar i kryesisë së degës së AKR-së në Vushtrri, Bajrush Kosumi.

Bajrushi ka përfunduar studimet në Kolegjin Universum, në drejtimin administratë publike, marrëdhënie ndërkombëtare dhe studime evropiane. Nasufi e Bajrushi kanë vendosur të punojnë drejt zhvillimit të vendit e për mirëqenien e qytetarëve bashkë me krejt ne.

Nasuf Aliu, kryesuesi i kuvendit komunal të Vushtrrisë dhe anëtari i kryesisë së degës së AKR-së në këtë...

Posted by Albin Kurti on E mërkurë, 27 Janar 2021
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat