Këta janë 6 personat e arrestuar në aksionin e Policisë

Aktuale

Këta janë 6 personat e arrestuar në aksionin e Policisë

Nga: A.M. Më: 20 tetor 2021 Në ora: 23:02
Pamje nga vendi i ngjarjes

Mbrëmjen e së mërkurës është zhvilluar një aksion me urdhër të Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës, ku janë arrestuar gjashtë persona për shpëlarje parash, falsifikim dhe armëmbajtje pa leje.

Gjashtë personat e arrestuar janë me inicialet A.Q., Sh.R., A.O., F.L., H.L dhe L.S.

Sipas një njoftimi për media të Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës aksioni është zhvilluar në disa lokacione të ndryshme në qytetet Ferizaj, Fushë Kosovë, Viti, Kaçanik, si dhe në Prishtinë.

Njoftimi i plotë i Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës:

Me urdhër të Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës (PSRK), Policia e Kosovës, përkatësisht Hetuesit policorë të Drejtorisë për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe njësitet tjera relevante, kanë realizuar një aksion në disa lokacione të ndryshme në qytetet Ferizaj, Fushë Kosovë, Viti, Kaçanik, si dhe në Prishtinë.

Prokuroria Speciale njofton se nga ky aksion janë arrestuar gjashtë (6) persona, me inicialet A.Q., Sh.R., A.O., F.L., H.L dhe L.S., të dyshuar se kanë kryer veprat penale “Shpëlarje parash”, “Falsifikim” dhe “Armëmbajtje pa leje”.

Gjithashtu, nga të dyshuarit në vendin e ngjarjes janë sekuestruar të holla në vlerë prej njëqindenjëzetepesë mijë (125.000) euro të dyshuara, si dhe pesë (5) vetura të modeleve të ndryshme.

Me urdhër të prokurorit të Shtetit personat e arrestuar janë dërguar në mbajtje, si dhe brenda afateve kohore ligjore do të bëhet kërkesa për caktimin e paraburgimit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat