Ky është dizajneri i llogos së takimit Kosovë-Shqipëri

Aktuale

Ky është dizajneri i llogos së takimit Kosovë-Shqipëri

Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 11:44
Llogo e takimit Kosovë-Shqipëri

Ditën e djeshme është mbajtur takimi në mes të qeverisë së Kosovës dhe asaj së Shqipërisë.

Nga ky takim u nënshkruan gjithsej 13-të marrëveshje, të cilat të dy shtetet i kondsideruan të jenë kryesisht në të mirën e qytetarëve të dy vendeve.

Në këtë takim, vëmendje të madhe mori edhe llogoja e vendosur në qendër të sallës, me të cilën njëherit edhe u paralajamërua ky takim.

Llogoja, që shfaq flamurin e Kosovës dhe atë të Shqipërisë, që ngrëthen brenda vetes edhe motive kombëtare, ishte e dizajnuar nga artisti Agi Haxhimurati.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat