Kurti sot merr pjesë në hapjen solemne të Qendrës Kulturore Boshnjake

Aktuale

Kurti sot merr pjesë në hapjen solemne të Qendrës Kulturore Boshnjake

Më: 24 shtator 2022 Në ora: 07:54
Albin Kurti

Sot bëhet hapja solemne e Qendrës Kulturore Boshnjake e cila do të bëhet në Prizren.

Në këtë hapje do të marr pjesë edhe Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe zëvendëskryeministrja, Emilija Rexhepi.

Kjo hapje bëhet me rastin e festimit të Ditës Kombëtare të Boshnjakëve dhe pritet të ndodh me fillim nga ora 14:00.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat