Kryeministri Kurti takoi Presidentin e Agjencionit Japonez për Bashkëpunim Ndërkombëtar (JICA), Akihiko Tanaka

Aktuale

Kryeministri Kurti takoi Presidentin e Agjencionit Japonez për Bashkëpunim Ndërkombëtar (JICA), Akihiko Tanaka

Më: 28 shtator 2022 Në ora: 17:40
Pamje nga takimi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti gjatë qëndrimit në Japoni ka zhvilluar një takim edhe me Presidentin e Agjencionit Japonez për Bashkëpunim Ndërkombëtar (JICA), Akihiko Tanaka.

Kryeministri Kurti e ka falënderuar presidentin e JICA-s, Tanaka për kontributin që ka dhënë ky agjencion në fusha të ndryshme që nga përfundimi i luftës në Kosovë.

Presidenti Tanaka e ka falënderuar kryeministrin Kurti për mbështetjen e projekteve të JICA në Kosovë dhe për interesimin për thellimin e bashkëpunimit ndërmjet dy vendeve. Në takim është biseduar edhe mundësia për programe të reja të JICA që kanë të bëjnë me fushën e arsimit dhe shëndetësisë.

Në këtë takim kryeministri Kurti ishte i është shoqëruar nga ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati dhe ambasadori i Republikës së Kosovës në Japoni, Sabri Kiçmari.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat