Ministri Krasniqi takon qytetarët në veri të Mitrovicës – flasin për hallet e tyre

Aktuale

Ministri Krasniqi takon qytetarët në veri të Mitrovicës – flasin për hallet e tyre

Më: 28 shtator 2022 Në ora: 19:58
Ministri Krasniqi takon qytetarët në veri të Mitrovicës

Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi, i shoqëruar nga Erden Atiq, këshilltar në Ministrinë e Punëve të Brendshme dhe Alban Krasniqi, këshilltar në MAPL, kanë vizituar Mitrovicën Veriore.

Në lagjen e Doktorëve, lagjen e Boshnjakëve dhe lagjen Kroi i Vitakut, ata kanë takuar qytetarët me të cilët kanë diskutuar për problemet e tyre, sfidat e përditshme dhe mundësitë për mbështetje për të krijuar kushte më të mira dhe qasje më të lehtë në shërbime.

“Këtë pasdite, i shoqëruar nga Erden Atiq, këshilltar në MPB dhe Alban Krasniqi, këshilltar në MAPL, vizituam në Mitrovicën Veriore, Lagjen e Doktorëve, Lagjen e Boshnjakëve dhe Lagjen Kroi i Vitakut ku takuam qytetarët me të cilët diskutuam për problemet e tyre, sfidat e përditshme dhe mundësitë për mbështetje për të krijuar kushte më të mira dhe qasje më të lehtë në shërbime”, ka shkruar ministri Krasniqi në llogarinë e tij në Facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat