“Shqipëria bëhet edhe Kosova bëhet,” Kurti nga Kuvendi: Të bëhemi bashkë më shumë e jo vetëm për festa

Aktuale

“Shqipëria bëhet edhe Kosova bëhet,” Kurti nga Kuvendi: Të bëhemi bashkë më shumë e jo vetëm për festa

Më: 27 nëntor 2022 Në ora: 11:55
Albin Kurti

Në seancën e përbashkët plenare mes ligjvënësve të Kosovës dhe atyre të Shqipërisë ka marrë fjalën edhe kryeministri Albin Kurti.

Në fjalën e tij, kreu i qeverisë së Kosovës ka bërë thirrje që shqiptarët të bëhen bashkë jo vetëm për festa, dhe jo vetëm në rang politikanësh.

Ndër të tjera, Kurti theksoi se kjo e sotmja nuk duhet të jetë vetëm një ditë feste, por edhe një ditë reflektimi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat