Mimoza Kusari-Lila viziton ish-krerët e UÇK-së në Hagë: U përshëndetëm me fjalët, shihemi në Kosovë!

Aktuale

Mimoza Kusari-Lila viziton ish-krerët e UÇK-së në Hagë: U përshëndetëm me fjalët, shihemi në Kosovë!

Më: 3 dhjetor 2022 Në ora: 15:32
Mimoza Kusari-Lila

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka vizituar Rexhep Selimin në Hagë.

Kusari-Lila tha se gjatë vizitës në Hagë ka takuar edhe bashkëluftëtarët e Rexhës.

“Me Rexhën dhe tjerët u përshëndetëm me fjalët, shihemi në Kosovë”, shkroi ndër të tjera deputetja e LVV-së në Facebook.

Postimi i plotë

Shihemi në Kosovë

Sot vizitova mikun dhe bashkëpuntorin tim Rexhep Selimi në Hagë i cili padrejtësisht po mbahen atje bashkë me krerët tjerë të UÇK-së.

Gjatë vizitës takova edhe bashkëluftëtarët e Rexhës tek të cilët pashë unitetin, vullnetin dhe besimin e palëkundur që nga kjo sfidë e vendit tonë të ri, të gjithë do të dalin faqebardhë!

Sa e rëndësishme aq edhe e ndjeshme është që kjo histori e re e Kosovës të shkruhet ashtu si e meriton që gjeneratat e reja të kuptojnë vlerën e lirisë dhe sakrificës për shtetin tonë.

Me Rexhën dhe tjerët u përshëndetëm me fjalët, shihemi në Kosovë!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat