Kurti befason me deklaratën “Më keni bo Kryeministër, ma mirë me u pa bo kryeprokuror”

Aktuale

Kurti befason me deklaratën “Më keni bo Kryeministër, ma mirë me u pa bo kryeprokuror”

Më: 3 dhjetor 2022 Në ora: 23:01
Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka befasurar me deklaratën e tij, ku thotë se ‘më keni bo kryeministër, më mirë me u pa bo kryeprokuror’.

Këtë deklaratë Kurti e ka bërë gjatë një takimi, ndërsa videoja është publikuar nga Lëvizja Vetëvendosje në faqen e tyre zyrtare në Facebook.7…

Në këtë video, Kurti dëgjohet duke thënë se prokuroria dhe gjyqësia duhet të funksionojnë si duhet.

“Secilën ditë që po vazhdoj si kryeministër shpeshherë edhe duke e dëgju ministrin Hekuran, po më duket që hala më e rëndësishme kish me qenë me u pa bo kryeprokuror. Po une kryeprokuror s’muj me u bo, e kryeministër m’keni bo ju, po kryeprokuror s’muj me u bo. Se për të ecë mbarë po nuk funksionoi edhe prokuroria edhe gjyqësia qysh duhet, do të vonohemi shumë. Se këta me na nalë s’mujnë. Po, me na vonu po, ama gjithnjë e më pak, e unë jom optimist që edhe në këtë pengesë ia dalim bashkë sikurse në të tjerat”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat