Haradinaj: Forcat e Armatosura Shqiptare kontribuojnë për paqen në misione të ndryshme në botë

Aktuale

Haradinaj: Forcat e Armatosura Shqiptare kontribuojnë për paqen në misione të ndryshme në botë

Nga: A.SH Më: 4 dhjetor 2022 Në ora: 12:20
Ramush Haradinaj

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka uruar Shqipërinë me rastin e Ditës së Forcave të Armatosura.

Ai ka thënë se në këtë përvjetor kujtojmë të gjithë ata që kontribuan në krimin dhe fuqiziin e Ushtrisë Shqiptare.

Postimi në Facebook:

Urime Ditën e Forcave të Armatosura Shqiptare!

Në këtë përvjetor, kujtojmë me respektin më të madh të gjithë ata që kontribuan për krijimin dhe fuqizimin e Ushtrisë Shqiptare.

Sot, Forcat e Armatosura Shqiptare si pjesë e NATO-, kontribuojnë për paqen në misione të ndryshme në botë.

Urime!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat