Bajrami: Me urdhër të një gjykate jokompetente janë ekzekutuar 3.5 milionë euro në AKP

Aktuale

Bajrami: Me urdhër të një gjykate jokompetente janë ekzekutuar 3.5 milionë euro në AKP

Më: 9 shkurt 2023 Në ora: 11:41
Hykmete Bajrami

Deputetja nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami, e ka pyetur kryeministrin Albin Kurti në lidhje me çështjen e 3.5 milionë eurove në Agjencinë Kosovare të Privatizimit.

Sipas saj, kjo shumë është ekzekutuar me njw urdhër tw njw gjykate jokompetente.

“Ajo çfarë ne dimë deri më tani është që më 30 dhjetor 2022 brenda tri orëve me urdhër të një gjykate jokompetente janë ekzekutuar 3.5 milionë euro nga xhirollogaria e mirëbesimit – fonde të AKP-së që qëndrojnë në BQK”.

“Këto 3.5 milionë euro janë ekzekutuar me urdhër të gjykatave të tjera. AKP-ja ka reaguar dhe ka arritur që t’i bllokojë 2.1 milionë euro”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat