​Osmani zhvillon takime të shumta në COP28

Aktuale

​Osmani zhvillon takime të shumta në COP28

Më: 2 dhjetor 2023 Në ora: 14:42
Foto nga takimi

Në kuadër të takimeve gjatë COP28 në Dubai, presidentja Vjosa Osmani ka zhvilluar takime me kryeministren e Danimarkës Mette Frederiksen dhe kryeministrin e Sao Tomé dhe Principe, Patrice Trovoada.

Në takim me kryeministren daneze u diskutua mbi zhvillimet e fundit në Kosovë dhe rajon.

“Danimarka është një mike e vlefshme për Kosovën dhe ne mezi presim të vazhdojmë të punojmë së bashku në trajtimin e sfidave të përbashkëta”, ka shkruar Osmani në X.

Ndërsa, në takim me kryeministrin e Sao Tomé dhe Principe, u diskutua mbi thellimin e bashkëpunimit ndërmjet dy shteteve.

“Kosova mbetet e përkushtuar për të punuar ngushtë me partnerë anembanë globit”, ka shkruar Osmani.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat