Uran Ismaili: Vetëm PDK e rrëzon Albin Kurtin nga pushteti

Aktuale

Uran Ismaili: Vetëm PDK e rrëzon Albin Kurtin nga pushteti

Më: 7 dhjetor 2023 Në ora: 23:20
Nënkryetari i PDK-së, Uran Ismaili

Nënkryetari i PDK-së, Uran Ismaili ka shprehur bindjen se vetëm oferta e tyre mund ta rrëzojë Albin Kurtin nga qeverisja.

Në RTV Dukagjini ai ka thënë se zgjedhjet e fundit lokale kanë dëshmuar se PDK është kundërshtari më i denjë për të mposhtur Albin Kurtin.

“Ne jemi të  bindur se e vetmja ofertë që e rrëzon Kurtin nga pozita e kryeministrit është oferta e PDK-së”.

“E kam parë vet kur kam dalë në fushatën e balotazhit në zgjedhjet e fundit lokale, ka qenë pozicioni i njëjtë. Askush nuk ka besuar se gjashtë muaj pas zgjedhjeve parlamentare të fitohet ndaj Lëvizjes Vetëvendosje”.

“Ne e kemi larguar LVV-në nga Prizreni e Mitrovicën dhe shumicën e votave ja kemi marrë në Prishtinë. Ne kemi bërë diferencën ndaj LVV-së. Siç e ndërtuam ofertën në zgjedhjet lokale, ashtu do ta ndërtojmë ofertën edhe në zgjedhjet nacionale dhe do të jemi jashtëzakonisht shumë konkurrues”, ka deklaruar tutje Ismaili.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat