Sisoko: Guineja Bisao nuk e ka njohur Kosovën - Bota Sot
Sisoko: Guineja Bisao nuk e ka njohur Kosovën

Aktuale

E diel, 21 tetor 2018

Sisoko: Guineja Bisao nuk e ka njohur Kosovën

Më: 17 nëntor 2017 Në ora: 14:48
Guineja Bisao

Kryeministri i Guinea Bisao, Umaro Sisoko, i cili po qëndron për vizitë në Beograd, ka thënë se ky vend asnjëherë nuk e ka njohur pavarësinë e Kosovës, transmetojnë mediat serbe.

Sisoko ka thënë se edhe pse Guineja Bisao nuk ka njohur Kosovën, ajo ndodhet në listën e shteteve që kanë bërë një gjë të tillë.

Kryeministri i Guinea Bisao është takuar me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq në Beograd, me të cilin kanë biseduar për avancimin e bashkëpunimit ekonomik dhe çështjeve rajonale.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test