Vjosa Osmani po merr pjesë në Forumin Parlamentar me ftesën e kongresit amerikan - Bota Sot
Vjosa Osmani po merr pjesë në Forumin Parlamentar me ftesën e kongresit amerikan

Aktuale

E martë, 20 nëntor 2018

Vjosa Osmani po merr pjesë në Forumin Parlamentar me ftesën e kongresit amerikan

Më: 7 dhjetor 2017 Në ora: 21:09
Osmani me Kongresistin Devin Nunes

Deputetja nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Vjosa Osmani po merr pjesë në Forumin Parlamentar me ftesën e kongresit amerikan.

Ajo atje do të diskutoj për qështje të sigurisë ndërkombëtare dhe rolin e parlamenteve në këtë fushë.

 

Ky është postimi i saj në Facebook :

”E ftuar nga Kongresi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, sot do të përfaqësoj Republikën e Kosovës në Forumin Parlamentar ku do të diskutohen çështje të rëndësishme të sigurisë ndërkombëtare si dhe roli i parlamenteve për të ngritur bashkëpunimin në këtë fushë. Kosova është ftuar për herë të parë në këtë forum që mbahet në Washington”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test