LDK nuk ndalet, së shpejti dërgon Haradinajn në Kushtetuese - Bota Sot
LDK nuk ndalet, së shpejti dërgon Haradinajn në Kushtetuese

Aktuale

E martë, 16 tetor 2018

LDK nuk ndalet, së shpejti dërgon Haradinajn në Kushtetuese

Nebi Ajeti Nga Nebi Ajeti Më 8 shkurt 2018 Në ora: 17:11
Ramush Haradinaj

Falja e borxheve prej 58 milionë për kompanitë që merren me ambalazhimin e ujit në vendin tonë është vendimi i Kryeministrit Haradinaj, që u kontestua më së shumti, që nga marrja e mandatit.Lidhja Demokratike e Kosovës, kundërshtoi ashpër këtë vendim duke vendosur që për këtë  veprim ti drejtohen Gjykatës Kushtetuese

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova, në një prononcim për “Bota sot” ka thënë se sapo të jenë gati do ta dorëzojnë vendimin.

“Jemi duke e analizuar sepse konsiderojmë që nuk ka pasur të drejtë as ligjore dhe kushtetuese andaj jemi duke e përgatitur lëndën ta adresojmë në institucionet më të larta të vendit, kur të jemi gati do ta dorëzojmë”

Tutje Rugova vlerësoi se Thaçi, Hardainaj dhe Veseli shkelën kushtetutën sepse udhëtuan të tre jashtë vendit

Lajmin e plotë,mund ta lexoni KETU

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test