Reagon Abazi: Në emër të kujt flet Jevtic - Bota Sot
Reagon Abazi: Në emër të kujt flet Jevtic

Aktuale

E hënë, 15 tetor 2018

Reagon Abazi: Në emër të kujt flet Jevtic

Nga: A.M. Më: 8 shkurt 2018 Në ora: 17:59
Haki Abazi

Njohësi i zhvillimeve politike në vend, Haki Abazi ka reaguar pas deklaratës së zëvendëskryeministri të Kosovës, Dalibor Jevtiq, i cili është deklaruar kundër transformimit të Forcave të Sigurisë së Kosovës në ushtri.

Abazi ka shkruar në Facebook se “si është e mundur qe lista srpska paska të drejtën e vetos në Kosovë”.

Postimi i plotë:

Ne emer te kutj flet Jevtic, e kujt eshte qeveria dhe a po pengohet transformimi ne ushtri per te hyre me lehte ne Kosoven Veriore. Si eshte e mundur qe lista srpska paska te drejten e vetos ne Kosove.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test