“Veç mu ka tek” – Pesë tekat e Haradinajt gjatë 150 ditëve si kryeministër - Bota Sot
“Veç mu ka tek” – Pesë tekat e Haradinajt gjatë 150 ditëve si kryeministër

Aktuale

E diel, 21 tetor 2018

“Veç mu ka tek” – Pesë tekat e Haradinajt gjatë 150 ditëve si kryeministër

Më: 11 shkurt 2018 Në ora: 22:30
Ramush Haradinaj

Ramush Haradinaj po hynë në muajin e pestë të drejtimit të Qeverisë së Kosovës, duke u bërë një nga kryeministrat  më të komentuar dhe më të akuzuar për vendimet e tija, që disa prej tyre edhe pse u proklamuan si “punë të kryera” dolën më vonë se nuk janë kryer, e deri tek vendimet për falje borxhesh e rritje pagash që mund ta bëjnë atë një “shkelës  të Kushtetutës”.

Këtë formë të punës, Haradinaj e kishte nisur qysh në 72 orëshin e parë të punës së tij.

Vetëm tri ditë pasi ishte shpallur kryeministër i Kosovës, kishte vizituar banorët e Hades dhe Shipitullës, ku kishte pretenduar se kishte zgjidhur problemin lidhur me shpronësimin e pronave nga këto dy fshatra dhe se eskalatorët e KEK-ut mund ta fillojnë punën.

“Kam besim të plotë se kjo marrëveshje mundëson që eskalatorët e KEK-ut menjëherë të rinisin punën në mënyrë që të garantojë furnizimin e pandërprerë të energjisë elektrike”, kishte deklaruar Haradinaj pas takimit.

Qeveria miraton vendimin për shpronësimet në Hade dhe Shipitullë

Por pas dy muajsh Haradinajt e kishte kuptuar se nuk e kishte zgjidhur asnjëherë çështjen e shpronësimit. Me tonë të lartë i kishte quajtur matrapazë disa banorë të Shipitullës dhe Hades.

Lajmin e plotë e gjeni te Mediat Shqiptare duke klikuar KËTU.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test