Britania e madhe zgjedh një mënyrë të veçan për ta uruar pavarësinë e Kosovës - Bota Sot
Britania e madhe zgjedh një mënyrë të veçan për ta uruar pavarësinë e Kosovës

Aktuale

E martë, 23 tetor 2018

Britania e madhe zgjedh një mënyrë të veçan për ta uruar pavarësinë e Kosovës

Nga: A.M. Më: 14 shkurt 2018 Në ora: 19:36
Mbretëresha Elizabeta dhe Atifete Jahjaga

Britania uron 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës me një video të veçantë

Britania e Madhe është një ndër vendet e para që kanë njohur pavarësinë e Kosovës.

Ambasada e këtij vendi mikë  përmes një video kanë uruar shtetin e Kosovës për pavarësinë e 10-të.

Në këtë video shfaqen momente kur ka hyrë ushtria britanike në Kosovën e pasluftës, po ashtu takimet e ish presidentes Atifete Jahjagës me mbretëreshën Elizabeta e shume momente të tjera. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test