EULEX-i tërhiqet nga gjykimi i Azem Sylës, gjykimi i tij mbetet nga drejtësia vendore - Bota Sot
EULEX-i tërhiqet nga gjykimi i Azem Sylës, gjykimi i tij mbetet nga drejtësia vendore

Aktuale

EULEX-i tërhiqet nga gjykimi i Azem Sylës, gjykimi i tij mbetet nga drejtësia vendore

Më: 21 shkurt 2018 Në ora: 06:56
Azem Syla

Dy vjet pas fillimit të procesit gjyqësor ndaj Azem Sylës dhe ndaj 38 të akuzuarve të tjerë për krim të organizuar në rastin “Toka”, EULEX-i është tërhequr nga gjykimi i këtij rasti.

Ka vendosur që lëndën t`ua transferojë gjyqtarëve vendorë.

Vendimi është bërë publik të martën gjatë seancës gjyqësore, ku ishte planifikuar që të përfundonte shqyrtimi fillestar. Gjyqtarët e rastit kanë njoftuar palët në procedurë se kështu ka vendosur menaxhmenti i EULEX-it, por nuk kanë dhënë shpjegime të tjera./Koha

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test