Zëvendësministri Anton Berisha: Thaçi asnjë dekoratë për shqiptarët katolikë - Bota Sot
Zëvendësministri Anton Berisha: Thaçi asnjë dekoratë për shqiptarët katolikë

Aktuale

Zëvendësministri Anton Berisha: Thaçi asnjë dekoratë për shqiptarët katolikë

Më: 22 shkurt 2018 Në ora: 21:44
Anton Berisha

Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Anton Berisha, ka reaguar ndaj dekorimeve që po i bën presidenti Hashim Thaçi, me rastin e 10 vjetorit të Pavarësisë. Berisha në një status në Facebook ka thënë se Thaçi nuk e ka ndarë asnjë dekoratë për shqiptarët katolikë.

“Nga lista e gjatë e të dekoruarve të Hashim Thaçit, në përpjekjet e shqiptarëve për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës, po del që shqiptarët tradicionalë katolikë, më së buti thënë nuk paskan qenë këndej pari... të tjerat nënkuptohen.  ”, ka shkruar Berisha në Facebook.

Ai ka thotë se këtë reagim po e bën për të evidentuar se Thaçi nuk ndau asnjë dekoratë për katolikët.

“Nga ana ime qëllimi është evidentimi!”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test