VV kundërshton platformën, LDK ndërton qëndrim - Bota Sot
VV kundërshton platformën, LDK ndërton qëndrim

Aktuale

VV kundërshton platformën, LDK ndërton qëndrim

Më: 21 prill 2018 Në ora: 20:38
Hashim Thaçi, Federica Mogherini dhe Aleksandar Vuçiq

Derisa Vetëvendosja e kundërshton platformën qeveritare për dialogun, LDK-ja thotë se do dalë me qëndrim përt të.

“Është një dokument komplet joserioz, komplet i papranueshëm, edhe në aspektin politik, edhe kushtetues për faktin se tashmë është bërë kohë e gjatë prejse ka nisur procesi i dialogut me Serbinë dhe ne nuk kemi parë që nga ky dialog me Serbinë ka përfituar Kosova”, tha deputetja e Vetëvendosjes Albulena Haxhiu.

Lajmin e plotë e gjeni te Mediat Shqiptare duke klikuar KËTU.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test