Merkel-Vuçiq diskutojnë për Kosovën - Bota Sot
Merkel-Vuçiq diskutojnë për Kosovën

Aktuale

E shtunë, 20 tetor 2018

Merkel-Vuçiq diskutojnë për Kosovën

Më: 17 maj 2018 Në ora: 15:02
Merkel dhe Vuçiq

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe kancelarja gjermane Angela Merkel, gjatë një takimi në Sofje, janë pajtuar për vazhdimin e dialogut në Bruksel, duke thënë se është e domosdoshme që të punohet për përshpejtimin e të gjitha aktiviteteve për përparimin e dialogut me Prishtinën.

Me këtë rast presidenti Vuçiq falënderoi kancelaren gjermane për kontributin e saj dhe mbështetjen për liderët e Ballkanit Perëndimor, si dhe në mbështetjen për projektet e infrastrukturës dhe agjendën digjitale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test