Zyrtari i Vetëvendosjes: PDK e ka marr 'me qera' Haradinajn - Bota Sot
Zyrtari i Vetëvendosjes: PDK e ka marr 'me qera' Haradinajn

Aktuale

E premte, 19 tetor 2018

Zyrtari i Vetëvendosjes: PDK e ka marr 'me qera' Haradinajn

Nga: H.O. Më: 25 maj 2018 Në ora: 17:11
Arkiv

Për tryezën e organizuar sot nga Lëvizja Vetëvendosje me përfaqësuesit e partive politike, ka komentuar edhe zyrtari i Vetëvendosjes, Adnan Rrustemi. Ai ka shkruar në Facebook se Vetëvendosja e ka dëshmur gatishmërinë e saj për nxjerren e vendit nga kriza dhe ofrimin e një zgjidhje përmes zgjedhjeve.

Rrustemi shkruan se Kosova nuk duhet të mbahet peng nga PDK, e cila e marr me ‘qera’ Haradinajn.

Postimi i plotë:

Lëvizja VETËVENDOSJE! me tryezën e sotme që rezultoi me deklaratën e Subjekteve Politike dëshmoi edhe njëherë gatishmërinë dhe rolin e saj për nxjerrjen e vendit nga kriza institucionale e politike dhe ofrimin e zgjidhjes që përmes zgjedhjeve, Republikës dhe qytetarëve t'u mundësohet një qeverisje me legjitimitet demokratik, zhvillimore për nga programi, të ndershme e shërbyese.

Nuk mund të lejohet që Kosova të mbahet peng nga PDK, pasi që paraprakisht ka marrur Haradinajn me qera. Vendit i duhet një qeverisje e shumicës në radhë të parë, dhe e shumicës shqiptare veçanërisht.

Administrimi nuk mund ta zëvendësojë qeverisjen, aq më tepër një administrim i dobët, e aq më keq me pakicë parlamentare. Ndërsa, ata deputetë nga opozita që mbyllin njërin sy përballë kësaj Qeverie, janë bashkëpërgjegjëse pashmangshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test