Hoti fton opozitën të ndalin zbatimin e vendimit për rritjen e pagave - Bota Sot
Hoti fton opozitën të ndalin zbatimin e vendimit për rritjen e pagave

Aktuale

E martë, 16 tetor 2018

Hoti fton opozitën të ndalin zbatimin e vendimit për rritjen e pagave

Më: 14 qershor 2018 Në ora: 11:52
Avdullah Hoti

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka përmendur disa shkelje që kryeministri Haradinaj ka bërë me vendimin për rritjen e pagave për të dhe vartësit e tij.

Ai ka thënë se ky vendim shkel  Ligjin për Menaxhimin e Financave Publike dhe Përgjegjësitë, Ligjin për Buxhetin për 2018 dhe ligjin për konflikt të interesit.

Ai në një postim në facebook ka kërkuar qasje tjetër nga opozita për të ndaluar këtë vendim.

“Në mbështetje të këtij legjislacioni, nuk ka dyshim se vendimi i Qeverisë shkelë Ligjin për Menaxhimin e Financave Publike dhe Përgjegjësitë, Ligjin për Buxhetin për 2018 dhe ligjin për konflikt të interesit”.

“Nëse këto nuk mjaftojnë për të konstatuar se ky vendim është jo ligjor, atëherë sigurisht se duhet qasje tjetër opozitare për të ndaluar zbatimin e këtij vendimi”, ka shkruar Hoti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test