Njësitë elite të Policisë së Kosovës grumbullohen në Mitrovicë - Bota Sot
Njësitë elite të Policisë së Kosovës grumbullohen në Mitrovicë

Aktuale

Njësitë elite të Policisë së Kosovës grumbullohen në Mitrovicë

Më: 5 gusht 2018 Në ora: 10:19
Policia në bazën "Belvedere"

Që nga ora 05:50 e mëngjesit të sotëm njësitet elitare të Policisë së Kosovës kanë filluar të grumbullohen në bazën “Belvedere” të kësaj njësie që gjendet në fshatin Frashër të Mitrovicës.

Përveç pjesëtarëve të Policisë që janë të vendosur në atë bazë, aty sot kanë ardhur edhe forcat e njësisë elitare të njohur si “FIT” dhe forca të tjera speciale nga Prishtina.

Kallxo ka kapur disa  pamje të automjeteve të këtyre njësive në mëngjesin e hershëm duke u futur brenda bazës “Belvedere”.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...