Isa Mustafa ngushëllon për vdekjen e Kofi Annan - Bota Sot
Isa Mustafa ngushëllon për vdekjen e Kofi Annan

Aktuale

Isa Mustafa ngushëllon për vdekjen e Kofi Annan

Nga: D.RR Më: 18 gusht 2018 Në ora: 20:37
Isa Mustafa

Kryetari i LDK, Isa Mustafa ka shprehur pikëllim të thellë për vdekjen e ish-Sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Kofi Annan.

“Kofi Annan për punën e tij humanitare fitoi Çmimin Nobel për Paqe.  Populli shqiptarë do ta kujtoj Kofi Annan për kontributin e tij në periudhën e luftës në Kosovë dhe për rolin kyq të OKB-së në rindërtimin e paqes në Kosovë. Kosova vlerëson kontributin e çmueshëm në promovimin e paqes të ish-Sekratarit të OKB-së, Kofi Annan, dhe në përhapjen e vlerave demokratike në Ballkanin e trazuar nga luftërat, si dhe në përkrahjen e të drejtës fundamentale të krijimit të shtetit të lirë. Bota ka humbur një njeri të madh”, ka thënë Mustafa.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test