Vuçiq tregon datën e vizitës në Kosovë - Bota Sot
Vuçiq tregon datën e vizitës në Kosovë

Aktuale

Vuçiq tregon datën e vizitës në Kosovë

Më: 23 gusht 2018 Në ora: 13:58
Aleksandar Vuçiq

Ditë më parë presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka bërë të ditur se do të vizitojë Kosovën.

Ndërsa sot ai ka konfirmuar vizitën duke treguar se në Kosovë do të jetë pikërisht me datën 8 shtator, do të arrijë në mesditë dhe do të qëndrojë për 24 orë.

Ndryshe Vuçiq sot është takuar me Ambasadorin e Kinës në Serbi, Li Manchang. Shtatori pritet të jetë edhe muaji i vazhdimit të dialogut Kosovë-Serbi ku ndër temat e mundshme të cilat pritet të diskutohet është thënë të jetë edhe çështja e Luginës së Preshevës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...