Limaj: Votimi nga LIBE dëshmon se Kosova ka përmbushur kriteret për vizat - Bota Sot
Limaj: Votimi nga LIBE dëshmon se Kosova ka përmbushur kriteret për vizat

Aktuale

Limaj: Votimi nga LIBE dëshmon se Kosova ka përmbushur kriteret për vizat

Më: 30 gusht 2018 Në ora: 10:52
Fatmir Limaj

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj e ka quajtur lajm të mirë votimin pro liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës, nga Komiteti për Liritë Qytetarë, Drejtësi dhe Çështje të Brendshme- LIBE.

Sipas Limajt, votimi i sotëm shënon një tjetër hap në rrugën drejt liberalizimit të vizave.

Limaj në një postimi në llogarinë e tij në ‘Facebook’, ka shkruar se me votimin e sotëm konfirmohet edhe njëherë se vendi ynë ka përfunduar të gjitha kriteret për liberalizimin e vizave.

“Qytetarët e Kosovës e meritojnë t’u hiqet izolimi dhe të lëvizin lirshëm në zonën shengën”, ka shkruar ndër të tjera Limaj në llogarinë e tij në ‘Facebook’.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...