Hoti i quan të vonuara deklaratat e Veselit - Bota Sot
Hoti i quan të vonuara deklaratat e Veselit

Aktuale

Hoti i quan të vonuara deklaratat e Veselit

Më: 31 gusht 2018 Në ora: 14:11
Avdullah Hoti

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, sot ka deklaruar se qëndrimi i tyre është kundër ndarjes së Kosovës. Ai ka thënë se qëndrimi i kësaj partie është i qartë dhe se integriteti territorial i Kosovës është i shenjtë.

Mirëpo, këtë deklarim të kreut të Kuvendit, po e quan të vonuar, Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti.

“Konsolidimi i mëtejmë i shtetit të Kosovës në arenën ndërkombëtare është dëmtuar shumë nga veprimet jo kushtetuese të Presidentit Thaçi për shkëmbim territoresh me Serbinë. Njohjet e reja dhe anëtarësimi në organizata ndërkombëtare është stopuar plotësisht. Praktikisht, ministri i jashtëm i Kosovës rrin kot në zyrën e tij. Deklarimet e sotme të Kryetarit të PDK-së janë të vonuara. Ai është bashkëfajtor në këtë dëm që i është bërë shtetit të Kosovës, pasi asnjëherë nuk e ka ngritur zërin për këto veprime kundër shtetit të Kosovës nga Presidenti Thaçi”, ka shkruar Hoti,

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...